Arulanandam Anthonypillai

Arulanandam Anthonypillai (foto: Radek Doupovec) E-post Arul(at)katolsk(dot)no

ANTHONYPILLAI, Arulanandam (inkardinert i Trincomalee-Batticaloa, Sri Lanka), født den 11. desember 1943 i Sillalai (bispedømmet Jaffna) på Sri Lanka, presteviet den 15. september 1971 i Trincomalee. Virket ved katedralen i Trincomalee, og deretter i Thalankudah, Veechukalmunai og Thannamunai. Kom til Norge i juni 1990, bosatt i St. Hallvard i Oslo fra november 1990.

September 1990 –
Sjelesørger for tamiler (opprinnelig i Øst- og Sør-Norge)
Mai 1992 – 30. desember 1997
Sogneadministrator i Haugesund
30. desember 1997 – 8. september 1999
Sogneadministrator i Tønsberg
8. september 1999 – september 2000
Sogneprest i Tønsberg
15. september 2000
På sabbatsår i bispedømmet Victoria, Canada
1. juli 2002 – 1. november 2002
Vikar i St. Mary's parish, bispedømmet Victoria, Canada
1. november 2002 – 31. juli 2004
Sogneadministrator i Lillehammer
1. august 2004 – 1. september 2006
Sogneadministrator i Halden
1. september 2007 – desember 2010
Stiftskapellan med bolig og arbeidsfelt i Porsgrunn
Desember 2010
Pensjonist

Flyttet til Sri Lanka 2012.

av Webmaster publisert 18.03.2009, sist endret 01.04.2016 - 15:24