Atputharajah Gnanapragasam

Foto: Mats Tande 2018-09-20

GNANAPRAGASAM, Atputharajah («Atpu») O.M.I, født 7. mars 1963 i Chunnakam (Norhern Province), Sri Lanka.

Inntrådte hos Oblatfedrene og avla første løfter 8. september 1988 i Bandarawela-Badulle og evige løfter 6. november 1991 i Jaffna. Han ble diakonviet 7. november 1991 i Jaffna, og presteviet 28. juli 1992, også i Jaffna.

Arbeidet 1992–1993 som retrettholder i Jaffna. Deretter var han frem til 1996 ansvarlig for formasjon på et presteseminar i Bangalore (India). I perioden 1996–2003 var han leder for oblatfedrenes barnehjem i Mulankavil (Northern Provice). Han studerte ved Det pavelige universitetet Gregoriana i Roma 2003–2007, med en BA i sosiologi og licentiat i teologi.

Var 2007–2012 sogneprest i St. Paul the hermit menighet i Haputla-Badulle, og frem til 2018 sogneprest i menigheten Our Lady of Refuge i Vavuniya, begge steder i Northern Province.

Snakker engelsk, tamil, singalesisk og italiensk. Kom til Norge 28. august 2018.

1. september 2018 – 1. februar 2020
Kapellan i St. Johannes menighet i Oslo
1. februar 2020 
Forlot Norge for å vende tilbake til Sri Lanka.

 

av Mats Tande publisert 30.08.2018, sist endret 29.02.2020 - 15:08