Dawid Banaś

Dawid Banaś

E-postDawid(dot)Banas(at)katolsk(dot)no

BANAŚ, Dawid, født 18. juli 1970 i Siemanowice Śląskie (Polen). Oppvokst i Tychy.

Diakonviet 23. april 1995 i Jejkowice, presteviet 11. mai 1996 i Katowice. Inkardinert i erkebispedømmet Katowice.

Kapellan i Katowice (Piotrowice) 1996–1999, Ruda Śląska Orzegów 1999–2002, Żory 2002–2006, Turza Śląska 2006–2010 og i Tychy 2010–2013.

Inkardinert i Katowice.

Kom til Norge 2. september 2013.

1. september 2013 – 1. februar 2015
Kapellan i Vår Frue (Porsgrunn) (50% stilling)
1. september 2013 
Sjelesørger for polsktalende katolikker i St. Frans (Larvik), St. Johannes Døperen (Sandefjord) og St. Olav (Tønsberg) (50% stilling)
1. februar 20151. august 2015
Midlertidig sogneadministrator i Mariamenigheten på Lillehammer
1. september 2015 – 1. september 2017
Kapellan i St. Olav menighet (Oslo)
1. september 2017
Kapellan i St. Ansgar menighet i Kristiansand, med ansvar for polsk sjelesorg i Arendal.

Privat: Adresse Kirkegata 5, 4610 Kristiansand Telefon 479 78 577

av Mats Tande publisert 24.08.2013, sist endret 07.09.2017 - 15:39