Dariusz Buras

Dariusz BurasE-post Dariusz(dot)Buras(at)katolsk(dot)no

BURAS, Dariusz, født 16. november 1971 i Tarnów. Polen. Studerte i presteseminaret i Tarnów. Presteviet 31. mai 1998 i Tarnów av biskop Wiktor Skworc.

1998 – 2000
Kapellan i Den Hellige Treenighet menighet i Rzezawa, Tarnów Bispedømme, Polen.
2000 – 2002
Kapellan i Guds Barmhjertighet og Maria av evig hjelp menighet, Tarnopol, Ukraina.
2002 – 2006
Sogneprest ved Herrens forklarelses menighet i Atyrau og i Guds barmhjertighet menighet i Kulsary, samt generalvikar i den Apostolisk administrasjon Atyrau, Kasakhstan
2006 – 2007
Spiritual ved presteseminaret i Karaganda, Kasakhstan
2007 – 2008
Spiritual ved Senter for misjonsformasjon i Warszawa, Polen
2009, første halvdel
Studier
September 2009
Ankom i Norge og St. Paul menighet i Bergen, hvor han skal ha særskilt ansvar for Sogn og Fjordane
1. desember 2009 – 1. september 2013
Kapellan i St. Paul menighet, Bergen
1. september 201322. mai 2015
Kapellan i St. Olav domkirkemenighet, Oslo

Utnevnt til apostolisk administrator av Atyrau i Kasakhstan 16. mai 2015.

av Webmaster publisert 03.12.2009, sist endret 22.05.2015 - 23:31