Franz Josef Fischedick

FISCHEDICK, Franz Josef, mgr., født 22. oktober 1902 i Tyskland. Presteviet 6. januar 1937 i Fribourg, Sveits. Kom til Norge påsketider 1937.

15. aug. 1937 – 1. sep. 1939
Kapellan i Bergen
1. okt. 1938 – 15. aug. 1939
Ansvarshavende i Bergen
1. sep. 1939 – 1. okt. 1947
Sogneprest i Haugesund
1. okt. 1947 – 1. nov. 1951
Cooperator primarius i Oslo St. Olav
1. nov. 1951 – 6. sep. 1964
Sogneprest i Oslo - St. Olav
6. sep. 1964 – 16. sep. 1973
Sogneprest i Bergen
15. sep. 1973- 31. aug. 1981:
Generalvikar i Oslo katolske bispedømme

Død 23. november 1984.

av Webmaster publisert 12.07.2003, sist endret 05.10.2017 - 17:11