Frans Szajer

Frans Szajer (foto: Peter Tálos)

SZAJER, Frans O.F.M., født 26. september 1958 i Skolin, erkebispedømmet Przemysl for latinerne (Polen), presteviet 10. mai 1986 i Krakow (Polen) av biskop Kazimierz Górny, hjelpebiskop i Kraków. Kom til Norge 1993.

Sommeren 1996-30. april 2001
Medlem av pastoralteamet i St. Hallvard, Oslo
1. mai 2001 -
Kapellan i St. Hallvard, Oslo
17. januar 2002
Lisensiatsgrad i liturgi ved Det pavelige teologiske Akademi i Kraków. Tema for avhandlingen: Liturgisk fornyelse i Den katolske kirke i Norge.
12. mai 2005
Doktorgrad i liturgi ved Det pavelige teologiske Akademi i Kraków. Tema for avhandlingen: Religiøst og sosialt liv i Den katolske kirke i Norge 1945-2003 (478 sider). (På polsk: Życie religijne i społeczne kościoła katolickiego w Norwegii w latach 1945-2003.)
1. september 2007 - 1. september 2008
Vikarierende sogneprest i St. Hallvard menighet under p. Nikolas Goryczkas sabbatsår
1. september 2008 -
Sabbatsår
av Webmaster publisert 11.08.2010, sist endret 17.12.2011 - 15:42