Godwin Michael Adahada

Godwin Adahada

E-postGodwin(dot)Adahada(at)katolsk(dot)no

ADAHADA, Godwin, født 2. juli 1974 i Ikot Ikpe, Midim, Abak Local Government Area, Akwa Ibom, Nigeria. Skolegang ved St. Michael Primary School, Midim Abak (1979–1985) og Queen of Apostles Seminary, Afaha, Obong Abak (1986–1991). Prestestudier og -formasjon ved Queen of Apostles Seminary, Afaha Obong, Abak (1993–1994 og 2001–2002); St. Anthony of Padua Spiritual year Seminary, Nko, Obot Akara L.G.A. Akwa Ibom State (1996–1997); St. Joseph Major Seminary Ikot Ekpene, Akwa Ibom State (1997–2001); Bigard Memorial Seminary, Enugu (2002–2006).

Innsatt som lektor 5. januar 2004 og som akolytt 3. januar 2005. Diakonviet 23. august 2006 og presteviet 28. juli 2007. Inkardinert i bispedømmet Ikot Ekpene i Akwa Ibom State i Nigeria, 5. september 2006 av biskop Camillus Etokudoh.

Har vært kapellan i St. Brigid Parish, Urua Akpan, Essien Udim L.G.A. Akwa Ibom State (august 2007–mai 2009) og sogneprest i St. Andrew Parish Nto Edino, Obot Akara, Akwa Ibom State (mai 2009–november 2009) og Assumption Parish, Ikpe Annang, Essien Udim, Akwa Ibom State (november 2009–juli 2011). Virket som formator i St. Joseph Major Seminary, Ikot Ekpene, Akwa Ibom State (juli 2011–oktober 2013). Har også vært sykehusprest ved St. Mary’s Hospital, Urua Akpan (2007–2009) og bispedømmekapellan for Catholic Youth Organization (CYO) (2009–2011) for Church warden association (2009–2013) og for Mass Servers' Association (2008–2013) Han var Provincial assistant chaplain, Catholic Youth Organization (2009–2013).

Akademisk utdannelse: Bachelor of Arts (B. A.), University of Uyo, Akwa Ibom State, Nigeria, 2001; Bachelor of Philosophy, (B. Phil.) St. Joseph Major Seminary, Ikot Ekpene [affiliert til det pavelige universitet Urbaniana, Roma], 2001; Bachelor of Theology, Bigard Memorial Seminary, Enugu, 2006; Post Graduate Diploma in Education (PGDE), University of Uyo, 2008, Master of Arts in Philosophy (M.A.), University of Uyo, 2013; Master of Arts in Philosophy (M. A.), Catholic University of Leuven, Belgia, 2013–2014; Master of Philosophy, (M. Phil.) Catholic University of Leuven (2014–2015). 

Inkardinert i bispedømmet … i Nigeria.

Hobbier: kreativ skriving, sport og reiser.
 

Ankom Oslo og Norge 30. juli 2015. Skal bruke den første tiden til å lære norsk.

11. september 2015 – 
Sjelesørger for engelsktalende afrikanske katolikker i Oslo katolske bispedømme

Privat: Adresse Akersveien 16B, 0177 Oslo Telefon 23 21 95 76, 912 90 968 (mobil)

av Webmaster publisert 09.10.2015, sist endret 25.09.2017 - 10:32