Gaspar de Roja Sigaya


Gaspar de Roja Sigaya E-post Gaspar(dot)Sigaya(at)katolsk(dot)no

SIGAYA, Gaspar de Roja O.P, født 6. januar 1970 i Zarraga (erkebispedømmet Jaro), Iloilo, Filippinene, som den yngste av tre barn av Gabriel Sigaya og Profetiza de Roja.

Han tilhører den filippinske provinsen av dominikanerordenen, hvor han avla sine første løfter 8. juni 1991. Ordinert prest 5. april 1997 i kirken Santo Domingo i Quezon City. Bachelor of Arts i filosofi ved Dominican Center of Institutional Studies, Quezon City; Bachelor i Sacred Theology ved University of Santo Tomas, Espana, Manila; M.A i Library and Information Science ved the University of the Philippines, Diliman, Quezon City. Han har spesialisert seg innen bevaring av kirkelige arkivdokumenter.

Siden 1998 har p. Sigaya vært arkivar i sin provins. Kom til Norge 28. januar 2009 i forbindelse med studier relatert til denne tjenesten.

10. februar 2009 - sommeren 2010
Kapellan for Lunden kloster, Oslo
15. august 2009 - sommeren 2010
Rektor for St. Olav domkirke, Oslo

Reiste tilbake til Filippinene 13. juli 2010.

av Webmaster publisert 10.08.2010, sist endret 10.08.2010 - 16:45