Iruthayanathan Pethuruppillai

Iru E-post iru(at)katolsk(dot)no

PETHURUPPILLAI, Iruthayanathan ("Iru"). Født 20. mai 1947 i Thalayady (bispedømmet Jaffna) Sri Lanka. Avla sine første løfter i oblatfedrenes kongregasjon i 1968, og evige løfter i 1971. Presteviet 27. desember 1974 i Thalayady av biskop Jacob Bastiampillai Deogupillai av Jaffna.

1975 – 1976
Kapellan ved St. Mary's Cathedral i Jaffna, og samtidig fengselsprest.
1976 – 1978
Økonom (bursar) ved oblatfedrenes presteseminar i Kandy (Sri Lanka)
1979 – 1983
Sogneprest i menigheten Our Lady of Lourdes, Palayattu, bispedømmet Trincomalee-Batticaloa (Sri Lanka)
1984 – 1986
Sogneprest i menigheten Saint Anthony's, Muttur, bispedømmet Trincomalee-Batticaloa (Sri Lanka)
1986 – 1987
Student ved East Asian Pastoral Institute, Manila (Filippinene), og hjelpeprest i menigheten Our Lady of Grace, Caloocan City, Metro-Manila (Filippinene)
1. april 1987
Kom til Norge, til Bergen
1987 –
Stiftskapellan for tamiler
1. september 1991 – 1994
Moderator for pastoralteamet for St. Paul menighet, Bergen
1994
Sogneprest for St. Pauls menighet, Bergen
1995 – 7. september 1996
Studieopphold bl.a. i Jerusalem og Toronto
7. september 1996 – 1. september 2006
Kapellan i St. Olav Domkirke, Oslo
August 2001 –
Skoleprest (deltid) på St. Sunniva skole, Oslo
1. september 2006 – 2008
Medlem av pastoralteamet i St. Magnus menighet på Lillestrøm for en periode på to år
26. november 2006 – 14. juli 2007
Moderator for pastoralteamet i St. Magnus menighet på Lillestrøm
25. april 2007
Inkardinert i Oslo katolske bispedømme
1. desember 2007 – 1. mars 2009
Sogneadministrator for St. Magnus menighet, Lillestrøm
1. mars 2009 – 1. september 2014
Sogneprest for St. Magnus menighet, Lillestrøm

Flyttet til Sri Lanka 13. oktober 2014. 

Flyttet tilbake til Norge mai 2016.

Privat: Adresse Råkollveien 31, 1663 Rolvsøy Telefon 458 31 513

av Webmaster publisert 06.02.2009, sist endret 18.10.2016 - 13:00