Jan Stefan Bengtsson

E-postJan(dot)Stefan(dot)Bengtsson(at)katolsk(dot)no

BENGTSSON, Jan Stefan, født 4. januar 1960 i Stockholm.

Studert kirkemusikk, orgelspill og kordireksjon ved Griegakademiet (1980–1984). I tillegg har han studert pedagogikk ved UiS (1986–1987).

Har tidligere arbeidet som kirkemusiker i Stavanger, bl.a. Madlamark menighet, Sunde menighet og Tasta menighet. Som kordirigent har han bred erfaring, og ledet alt fra barnekor og ungdomskor til menighetskor. Som kantor leder han nå St. Svithun menighetskor. Han har også hatt flere tillitsverv bl.a. i TONO, KOPINOR og Musikkforleggerne (Den norske musikkforleggerforening).

Tatt opp i Kirkens fulle fellesskap den 11. juni 2017.

5. november 2017 – 
Kantor i St. Svithun menighet, Stavanger (50% stilling)

Privat: Adresse Friheimskroken 17A, 4047 HafrsfjordTelefon932 11 587 (mobil)

av Mats Tande publisert 09.11.2018, sist endret 09.11.2018 - 16:59