Le Van Lai

E-post Le(dot)Van(dot)Lai(at)katolsk(dot)no

Le Van Lai, diakon, født 27. november 1946 i Vietnam. Gift med Anne Marie, tre barn.

18. juli 1969
Marineoffiser i Sør-Vietnam
8. mai 1979
Døpt katolsk ombord på den norske båten Berg Sisu i havnen i Singapore
23. august 1979
Ankom Norge som politisk båtflyktning
27. juni 1989
Sivilingenør i Petroleumsteknologi ved Distriktshøgskolen i Stavanger
15. mars 1996 – 17. august 2014
Kirkelig assistent i Stavanger. Utnevnt av biskop Gerhard Schwenzer
31. mai 2011
Opptatt som aspirant til det permanente diakonat i Oslo katolske bispedømme
24. august 2012 (festen for den hellige apostel Bartolomeus)
Mottok ordinasjonskandidaturet av biskop Bernt Eidsvig Can.Reg. av Oslo
9. februar 2013 
Innsatt som lektor av biskop Bernt Eidsvig 
21. september 2013 (festen for den hellige apostel Matteus) 
Innsatt som akolytt av biskop Bernt Eidsvig (i kapellet på Katarinahjemmet) 
17. august 2014
Diakonviet i St. Svithun kirke av biskop Bernt Eidsvig Can.Reg.

Privat: Adresse  Jåttåvågveien 24, Leil. 402, 4020 Stavanger Telefon  489 90 277

av Webmaster publisert 16.11.2002, sist endret 28.08.2017 - 11:09