Marianito Dondoyano


Marianito DondoyanoDONDOYANO, Marianito T. (inkardinert i Maasin, Filippinene). Født i Poro (erkebispedømmet Cebu) på Filippinene den 25. januar 1954. Presteutdannelse ved San Carlos University (Cebu City) og Loyola School of Theology (Manila) til 1981. Underviste i St. Peter's College (Ormoc City) 1981-82, Divine Word University (Tacloban City) 1982-1983, og St. Joseph's College (1983-1984). Presteviet i Maasin, Filippinene, den 27. juni 1984. Videreutdannelse i Manila i "Clinical Pastoral Education". Utnevnt til "Director of Minor Ministries", Fungerende sogneprest for Bontoc, Matalom, Consolacion (Sogod) og Anahawan. Virket så i bispedømmet Bunbury i Australia til 1991. Sogneprest for Tomas Oppus (Southern Leyte) 1991-1994. Kom til Norge juni 1994.

1. oktober 1994-8. juli 1998
Stiftskapellan for filippinere i Oslo katolske bispedømme (bosted: Oslo - fire års kontrakt)

Forlot Norge 8. juli 1998. Innsatt som "co-pastor" for for menigheten "Immaculate Conception" i Baybay, Leyte den 19. februar 1999. Kom tilbake til Oslo 30. november 2000.

Januar 2001-22. februar 2003
Kapellan (deltid) i St. Olav Domkirke, Oslo

Forlot Norge 22. februar 2003.

av Webmaster publisert 07.03.2003, sist endret 07.03.2003 - 11:45