Marcin Tomasz Pater

Martin Pater (foto1)

PATER, Marcin Tomasz O.Cist, født 28. april 1979.

Avla de første ordensløfter 7. september 2002 og evige løfter 26. august 2006. Diakonviet 19. mai 2007 og presteviet 13. mai 1994 i Katowice.

Ankom 7. juni 2010 cistercienserklosteret Fjordenes Dronning i Storfjord fra klosteret i Kraków-Nowa Huta (Polen).

14. desember 201130. juni 2012
Kapellan i Den hellige families menighet, Storfjord

Kalt tilbake til klosteret i Kraków og forlot Norge sommeren 2012. Kom tilbake til Storfjord 26. september 2017.

1. oktober 201731. august 2019
Kapellan i Den hellige families menighet, Storfjord

P. Marcin Tomasz Pater forlot Den hellige families menighet i Storfjord pr 31. august 2019, for å vende tilbake til sitt kloster i Kraków.

av Webmaster publisert 27.09.2010, sist endret 09.09.2019 - 17:15