Mariusz Semla

Mariusz Semla E-post Mariusz(dot)Semla(at)katolsk(dot)no

SEMLA, Mariusz Lukasz, født 9. oktober 1978 i Krynica Zdrój (bispedømmet Tarnów) i Polen, presteviet den 24. mai 2003 i Tarnów av biskop Wiktor Skworc.

Han virket som kapellan i bispedømmets Tarnóws menigheter:

2003 – 2006
Kapellan i Matki Bożej Szkaplerznej, Korzenna (Polen)
2006 – 2008
Kapellan i Św. Franciszka z Asyżu, Wadowice Dolne (Polen)
2008 – 2009
Pastoralt opphold i Belleville (USA)
2009 – 2011
Kapellan i Miłosierdzia Bożego, Dębicy (Polen)
September 2011
Kom til Norge
1. desember 2011 – 1. november 2012
Kapellan i St. Josef menighet, Haugesund
1. januar 2013 – 1. juli 2014
Kapellan i St. Ansgar menighet, Kristiansand

Vendte tilbake til bispedømmet Tarnów i Polen 1. juli 2014.

av Mats Tande publisert 06.09.2011, sist endret 01.07.2014 - 00:00