Paul Nguyen


Paul NguyenE-post Paul(dot)Nguyen(at)katolsk(dot)no

NGUYEN, Paul (tidligere: Paul Nguyen Ngoc Chieu, endret navn under USA-opphold). Født 15. januar 1948 i My Tho i Vietnam.

Presteviet 3. mai 1980 i St. Olav Domkirke, Oslo.

Utnevnt til sjelesørger for vietnamesere på Vestlandet i august 1983, bosatt i Stavanger.

Forlot Norge 1989, først til Roma, og virket deretter i bispeømmet San Bernardino i California, USA. Virket senere i bispedømmet Helsinki, Finland, med bosted i Helsinki. Siden 2003 i Sverige som "rektor för Vietnamesiska Missionen i södra Sverige", med bosted i Malmö.

Kom den 31. august 2004 tilbake til Norge. Flyttet til USA i 2005.

av Webmaster publisert 11.10.2005, sist endret 11.10.2005 - 14:35