Rory Mulligan

Rory MulliganE-post Rory(dot)Mulligan(at)katolsk(dot)no

MULLIGAN, Rory S.M. Født den 23. juli 1939 i Dublin i Irland. Avla første løfter 12. september 1957 i Milltown, Dublin, og evige løfter 24. september 1960 i Sainte Foy, Lyon (Frankrike). Presteviet den 26. mars 1966 i Clonliffe College, Dublin av erkebiskop John Charles McQuaid C.S.Sp. av Dublin.

Kom til Norge 10. oktober 1969.

1. september 1970 – 1. september 1979
Kapellan og ungdomsprest i Stabekk (Asker og Bærum)
1. september 1971 – 1. september 1979
Prest for engelsktalende katolikker i Oslo-området
1. september 1979 – 1. september 1988
Ungdomsprest UNKF (for hele landet)
1. september 1988 – juni 1990
Studieopphold i Italia og England
Juni 1990 – 1997
Moderator for pastoralteamet for St. Svithun menighet, Stavanger
1997 – 31. desember 2000
Medlem av pastoralteamet for St. Magnus, Lillestrøm
1. januar 2001 – 31. desember 2003
Moderator for pastoralteamet for St. Magnus, Lillestrøm
1. januar 2004 – 14. juli 2007
Medlem pastoralteamet for St. Magnus, Lillestrøm
1. august 2004 – 1. august 2007
Skoleprest (deltid) på St. Sunniva skole, Oslo
3. desember 2006 – 
Pønitentiar i Oslo katolske bispedømme
1. desember 2007 – 20. september 2010
Sogneadministrator for St. Gudmund menighet, Jessheim
1. september 2010 –
Spiritual ved St. Eystein presteseminar

Privat: Adresse  Kroken 15, 1466 Strømmen Telefon  63 81 93 76, mobil 46 46 51 55

av Webmaster publisert 04.11.2010, sist endret 11.11.2016 - 12:25