Støtt Caritas’ arbeid i Irak!

Situasjonene i Nord-Irak er desperat for tusenvis av kristne og andre internt fordrevne. Gi ditt bidrag til hjelpearbeidet her.

Les mer
 

Sigurd Markussen

Sigurd Markussen E-post Sigurd(dot)Markussen(at)katolsk(dot)no

MARKUSSEN, Sigurd STL, født 3. oktober 1966 i Oslo, diakonviet 12. august 1995 i Oslo, presteviet 10. august 1996 i Oslo av biskop Gerhard Schwenzer SS.CC. av Oslo.

10. august 1996 – 30. september 1998
Kapellan i St. Olav, Oslo
10. august 1996 – 31. desember 2000
Ungdomsprest for Unge Norske Katolikkers Forbund (nå Norges Unge Katolikker)
1. oktober 1998 – 30. juni 2004
Sogneadministrator i Haugesund
1. juli 20041. september 2008
Sogneprest i Arendal
1. januar 2006 – gjenvalgt 8. oktober 200718. oktober 2012
Medlem av Presterådet i Oslo katolske bispedømme
1. januar 2006 – gjenvalgt 1. november 200718. oktober 2012
Medlem av Konsultorkollegiet i Oslo katolske bispedømme
12. mai 2006 – (permisjon 1. august 2012 til 31. juli 2014)
Styremedlem i Caritas Norge
13. mars 2007 – 13. mars 2012
Varamedlem i styret for St. Eystein presteseminar
1. september 2008 – 1. september 2014
Sogneprest i St. Hallvard menighet, Oslo
1. august 2012 – 1. august 2014
Studiepermisjon
25. september 2012 – 1. januar 2013
Viserektor pro tempore på Pontificio Collegio Teutonico di Santa Maria in Campo Santo, Vatikanet
1. januar 2013 – 24. juni 2014
Viserektor på Pontificio Collegio Teutonico di Santa Maria in Campo Santo, Vatikanet
16. juni 2014
Fullført lisensiatsgrad (STL) i dogmatisk teologi
2. september 2014
Generalvikar i Tromsø stift
1. november 2014
Økonom i Tromsø stift

Privat: Adresse Sommerfeldts gate 57A, 9009 Tromsø Adresse Postboks 132, 9252 Tromsø Telefon  922 58 480