Unn Lindgard Madsø

Unn Lindgard Madsø E-post Unn(dot)Madso(at)katolsk(dot)no

MADSØ, Unn Lindgard, født 6. desember 1946 i Levanger. Gift med arkitekt Hans Petter Madsø. To barn.

Utdannet sosionom fra Sosialhøgskolen i Trondheim i 1988. Fagområder fra utdanning og arbeidserfaring med særlig relevans er stats- og kommunalkunnskap, jus/forvaltningsrett, sosialpolitikk og sosialøkonomi, psykologi og sosiologi.

Erfaring fra menighetsråd i Trondheim, leder i Legmannsråd (forløperen til Pastoralrådet), forberedelse av pave Johannes Paul IIs besøk i Trondheim, samt fra å arrangere nasjonale “Samlingsdager” på Sund folkehøgskole i flere år.

Primus motor bak støttegruppen for Tautra Mariakloster, et arbeid som senere ble til bokutgivelsen Historien om støttegruppen for Tautra Mariakloster.

15. januar 2010 – 1 . august 2017
Leder av Norsk katolsk bisperåds Olsokkommisjon
24. juni 2011 – 14. august 2014
Økonom i Trondheim stift
24. juni 2011 –
Kansellist i Trondheim stift

Privat: Adresse  Lade allé 18B, 7041 Trondheim Telefon  916 72 357

av Mats Tande publisert 20.04.2011, sist endret 22.06.2018 - 11:22