CACCIA Gabriele Giordano


Erkebiskop, det romerske diplomati. Født i Milano i Italia den 24. februar 1958. Presteviet den 11. juni 1983. Inkardinert i Milano. Tilknyttet det pavelige diplomati siden den 1. juli 1991, og postert i Tanzania. Tilknyttet Statssekreteriatets seksjon for alminnelige anliggender fra den 11. juni 1993. Utnevnt til assessor i Statssekreteriatets seksjon for alminnelige anliggender den 17. desember 2002. Utnevnt til erkebiskop og apostolisk nuntius til Libanon 16. juli 2009.

av Webmaster publisert 22.10.2009, sist endret 22.10.2009 - 11:26