CHENNOTH Joseph


CHENNOTH Joseph Erkebiskop, det pavelige diplomati.

Født i Kockamangalam (erkebispedømmet Ernakulam-Angamaly) i Kerala i India den 13. oktober 1943.

Han ble presteviet den 4. mai 1969 og inkardinert i erkeeparkiet Ernakulam (i dag stor-erkeeparkiet Ernakulam-Angamaly). Den 5. mars 1977 begynte han sin tjeneste i Vatikanets diplomatiske korps. Han har vært stasjonert i Kamerun, Tyrkia, Iran, og så postert ved Statssekretariatet i Roma, og deretter i Belgia, Spania, de nordiske land (Danmark), og så som chargé d'affaires i Kina (Taiwan) fra 1996 til 1999.

Utnevnt den 24. august 1999 til titularerkebiskop av Milevium, og til apostolisk nuntius i Den sentralafrikanske republikk og i Tsjad. Bispeviet den 30. oktober 1999 av kardinal Agnelo Sodano.

av Webmaster publisert 21.01.2004, sist endret 21.01.2004 - 18:04