CRUZ Oscar V.

Erkebiskop av Lingayen-Dagupan (Filippinene). Født i Balanga i Filippinene den 17. november 1934. Presteviet den 10. februar 1962. Utnevnt til titularbiskop den 4. mars 1976, og bispeviet den 3. mai 1976. Utnevnt til erkebiskop av San Fernando den 22. mai 1979. Avgikk den 24. oktober 1988. Utnevnt til erkebiskop av Lingayen-Dagupan den 15. juli 1991.

av Webmaster publisert 12.02.2001, sist endret 12.02.2001 - 10:57