GONZALEZ MARTÍNEZ Héctor


Erkebiskop av Durango, Mexico.

Født i Miguel Auza (erkebispedømmet Durango) i Mexico den 28. mars 1939. Presteviet den 1. desember 1963 for Durango. Utnevnt til biskop av Campeche den 9. februar 1982 og bispeviet den 24. mars 1982. Utnevnt til koadjutor-erkebiskop av Antequera [Oaxaca] den 4. februar 1988. Etterfulgte som erkebiskop av Antequera [Oaxaca] den 4. oktober 1993. Utnevnt til erkebiskop av Durango den 11. februar 2003.

av Webmaster publisert 26.12.2003, sist endret 26.12.2003 - 17:19