GUGEROTTI Claudio


Erkebiskop, pavelige diplomati - født i Verona i Italia den 7. oktober 1955. Presteviet den 29. mai 1982 og inkardinert i bispedømmet Verona. Underviste i patristikk i Verona 1981-1984. Tjenestegjort ved Kongregasjonen for Østkirkene fra 1985. Utnevnt til undersekretær for Kongregasjonen for Østkirkene den 17. desember 1997. Også dosent i armensk patrologi, språk og litteratur ved det pavelige orientalske institutt. Utnevnt til apostolisk nuntius til Georgia og Armenia, og til titularerkebiskop av Ravello, den 7. desember 2001. Dessuten utnevnt til nuntius for Aserbajdsjan den 13. desember 2001.

av Webmaster publisert 13.12.2001, sist endret 13.12.2001 - 16:09