HAAS Wolfgang


HAAS WolfgangVåpen Erkebiskop av Vaduz, Liechtenstein.

Født i Vaduz i Liechtenstein den 7. august 1948. Presteviet den 7. april 1974. Utnevnt til koadjutor-biskop av Chur (i Sveits) den 25. mars 1988 og bispeviet den 22. mai 1988. Etterfulgte som biskop av Chur den 22. mai 1990. Utnevnt til første erkebiskop av Vaduz da dette erkebispedømmet ble opprettet den 2. desember 1997.

av Webmaster publisert 26.12.2003, sist endret 26.12.2003 - 19:50