LEBULU Josaphat Louis


Erkebiskop av Arusha, Tanzania

Født i Kisangara (bispedømmet Same) i Tanzania den 13. juni 1942. Presteviet den 11. desember 1968. Utnevnt til biskop av Same den 12. februar 1979 og bispeviet den 24. mai 1979. Dessuten utnevnt til apostolisk administrator av Arusha den 20. august 1997. Utnevnt til biskop av Arusha den 28. november 1998 og innført i embeted den 21. januar 1999. Promovert til erkebiskop da Arusha ble erkebispedømme den 16. mars 1999.

av Webmaster publisert 02.01.2004, sist endret 02.01.2004 - 20:58