MARCHETTO Agostino


Erkebiskop, sekretær for Det pavelige råd for den pastorale omsorg for migranter og reisende. Født i Vicenza i Italia den 28. august 1940. Presteviet den 28. juni 1964. Tjenestegjort i det pavelige diplomati siden 1968. Postert i Zambia, Cuba, Algerie, Mosambik. Utnevnt til pro-nuntius i Madagaskar og Mauritius, og til titularerkebiskop av Astigi den 31. august 1985, og bispeviet den 1. november 1985. Utnevnt til pro-nuntius i Tanzania den 7. desember 1990. Utnevnt til nuntius i Hviterussland den 18. mai 1994. Tilknyttet Statssekretariatet i Vatikanet fra 16. april 1996. Utnevnt til Pavestolens permanente observatør til FAO, IFAD, PAM og CMA den 8. juli 1999. Utnevnt til sekretær for Det pavelige råd den pastorale omsorg for migranter og reisende den 6. november 2001.

av Webmaster publisert 06.11.2001, sist endret 06.11.2001 - 13:32