PADRÓN SÁNCHEZ Diego Rafael


Erkebiskop av Cumaná, Venezuela

Født i Montalbán (erkebispedømmet Valencia en Venezuela) den 17. mai 1939. Presteviet den 4. august 1963. Utnevnt til titularbiskop av Gisipa og hjelpebiskop i Caracas den 4. april 1990 og bispeviet den 27. mai 1990. Utnevnt til biskop av Maturín den 7. mai 1994. Utnevnt til erkebiskop av Cumaná den 27. mars 2000.

av Webmaster publisert 04.01.2004, sist endret 04.01.2004 - 11:43