TOMASI Silvio M., C.S.

Silvio M. TomasiErkebiskop, det pavelige diplomati. Født i Casoni di Mussolente (bispedømmet Treviso) i Italia den 12. oktober 1940. Presteviet den 31. mai 1965. Arbeidet i Vatikanet, som undersekretær i Det pavelige råd for den pastorale omsorg for migranter og reisende. Utnevnt til nuntius til Etiopia og til Eritrea, og til apostolisk delegat til Djibouti, og til titularerkebiskop den 27. juni 1996, og bispeviet den 17. august 1996.

Utnevnt den 10. juni 2003 til Pavestolens permanente observatør ved FNs organisasjoner med hovedkvarter i Genève, og til World Trade Organization i Genève.

av Webmaster publisert 12.06.2003, sist endret 24.08.2012 - 15:49