VOLANTE Renato


Msgr., det pavelige diplomati. Født i Trieste i Italia den 15. oktober 1948. Presteviet for bispedømmet Trieste den 25. mars 1972. Trådte inn i det pavelige diplomatis tjeneste den 15. april 1979, virket i Brasil, Tanzania, Chile, India, Irland, USA og Canada. Utnevnt til Pavestolens permanente observatør ved FAO, IFAD, PAM, og CMA den 19. juni 2002.

av Webmaster publisert 19.06.2002, sist endret 19.06.2002 - 14:00