ZUR Georg (Giorgio)


Erkebiskop, det pavelige diplomati - f. i Görlitz, Tyskland den 15. februar 1930, presteviet 10. oktober 1955, inkardindert i det daværende apostoliske administratur Görlitz. Tjenestegjort i det pavelige diplomati siden 1962, postert i India, Mexico, Burundi, Uganda, og så ved Statssekretariatet i Roma.

Utnevnt erkebiskop den 5. februar 1979 og til pro-nuntius i Zambia og Malawi den 6. februar 1979. Utnevnt til nuntius i Paraguay den 3. mai 1985. Utnevnt til pro-nuntius i India og Nepal den 13. august 1990. Utnevnt til president for Det pavelige ekklesastiske akademi den 7. desember 1998. Utnevnt til apostolisk representant til Russland den 29. januar 2000. Utnevnt til nuntius i Østerrike den 8. oktober 2002.

av Webmaster publisert 22.10.2003, sist endret 22.10.2003 - 23:30