Pilegrimstur til Polen med menighetene i Moss og Askim

De katolske menighetene i Moss og Askim og polske kontaktpersoner arrangerer en 11-dagers tur til Polen i sommer. Avreisen skjer med kveldsflyet fra Moss lufthavn Rygge til Krakow mandag 11. juli, og hjemkomst skjer fredag 22. juli.

Underveis besøkes severdigheter, kirker og klostre i den sørlige delen av Polen samt Praha i Tsjekkia. Det blir busstransport mellom de ulike stedene. Prisen er beregnet til ca kr 8000, noe som inkluderer reise, overnatting og mange av måltidene underveis. Det er beregnet plass til 25-30 deltagere, så her gjelder det å være rask.

Ytterligere spørsmål kan besvares av pater Piotr Pisarek OMI, tlf 90 12 96 21, eller ved leder i menighetsrådet i Moss, Quoc, tl. 47 25 43 86.

VELKOMMEN!

Fra Sta. Maria menighets menighetsblad april 2011.

Bilde: Kirken og klosteret i Czestochowa.