Altervigsling i Arendal

Brenning røkelse altervigsling ArendalGlade altergivere i Arendal

St. Franciskus Xaverius menighet i Arendal fyller 100 år i år. Hovedmarkeringen skjer i november, men en viktig milepæl ble også passert lørdag 3. september. Da kunne biskop Bernt Eidsvig vigsle kirkens nye alter under sin visitas i menigheten.

Alteret er laget av Fevik Steinindustri, og ble finansiert av menighetens filippinske gruppe, St. Jude Chaplaincy, som har samlet inn penger til formålet i flere år. Alterrelikviene ble donert av bispedømmet.

På bildet ser man også at kirken har fått nye kirkebenker i jubileumsåret. Pengene til disse er samlet inn av damene i St. Birgitta-foreningen. Benkene er produsert av firmaet Gohly i Borki Wielkie i Polen.

Les også: Høstens jubileumsprogram i Arendal.

Foto: til venstre stolte medlemmer av St. Jude Chaplaincy. Til høyre: de fem skålene med røkelse brenner på alteret. Foto: Janet Skaalvik