Maria­prosesjon 20. mai i Drammen

Mariaprosesjon.JPGMai måned regnes i den katolske kirke som Mariamåneden og Mariologien (læren om Jomfru Maria), og fromheten som springer ut av denne, har stor betydning i Den katolske kirke. St. Laurentius katolske menighet i Drammen, avholder for tredje året på rad, en religiøs Mariaprosesjon, lørdag 20. mai 2017 kl. 14.00 til kl. 16.00.

Prosesjonen starter ved den katolske kirke i Cappelensgt 1 og går til Bragernes Torg. Prosesjonens rute er fra Cappelensgate 1, frem til kirkegata og videre ned kirkegata, passerer Hauges gate og inn på torget, Øvre del v/scenen, der det blir opphold i ca 15 minutter med Maria sanger og kort appell.

Etter pausen går prosesjonen tilbake samme vei. Maria Prosesjonen bærer Maria-statuen under Prosesjonen sammen med menighetens fargerike faner, flagg og blomster. Etter endt rute bæres Maria inn i kirken. Der barna i menigheten vil ære Guds mor med blomster og dans. Legge ned blomster er også åpent for alle etterpå.

Prosesjonen avsluttes i menighetssalen/ute med gratis pølser og is til barna.

Velkommen til Drammen sentrum og en fargerik prosesjon!

Se youtubvideo fra prosesjonen i 2013