Program for relikvievalfarten til Norge

 

Se reiseruten for høstens relikvievalfart

REISERUTE: Jessheim, Oslo, Stavanger, Bergen, Hønefoss, Trondheim, Narvik, Tromsø, Hammerfest og Nordkapp .

 

Den hellige Therese og hennes foreldre ankommer til Jessheim 6. oktober og valfarter deretter videre til 11 andre norske destinasjoner. Under finner du programmet med steder, datoer og klokkeslett. Klikk deg gjerne videre til lokale menighetssider for detaljer.

 

 

St. Gudmund, Jessheim

Lørdag 6. oktober

22.00                 Velkomstandakt v/ biskop Bernt Eidsvig.

22.30                 Vigilie med ungdomsfestivalen (NUK) og vake gjennom natten

Søndag 7. oktober

07.00                 Messe og velsignelse av roser

 

St. Johannes, Oslo

Søndag 7. oktober

08.45                 Velkomstseremoni

09.00                 Messe på polsk

11.00                 Pontifikalmesse v/ biskop Bernt Eidsvig

13.00                 Messe på vietnamesisk

15.00                 Messe på engelsk

17.00                 Messe på tamilsk

18.30                 Høytidelig vesper med ordensfolk og prester

19.00                 Foredrag ved p. Hallvard Hole OFM

19.30                 Sakramentsandakt

21.00                 Ulike grupper har bønnevaker gjennom natten.

 
Mandag 8. oktober

07.00                 Messe og avskjedsseremoni

 

St. Svithun, Stavanger

Mandag 8. oktober                       

16.00                 Mulighet for skriftemål

17.00                 Velkomstseremoni og høytidelig vesper

18.00                 Internasjonal messe og velsignelse av roser

19.15                 Sakramentsandakt

20.00                 Andakter med spansk, burmesisk og vietnamesisk gruppe

22.00                 Messe på polsk

23.00                 Vigilie med ungdom, fra midnatt bønnevaker gjennom natten

Tirsdag 9. oktober

09.30                 Laudes

10.00                 Rosenkrans med den hellige Therese

11.00                 Messe og avskjedsseremoni

 

St. Paul, Bergen

Tirsdag 9. oktober  

17.00                  Velkomstseremoni

17.30                  Høytidelig vesper

18.00                  Rosenkransandakt 

19.00                  Messe på norsk etterfulgt av roseandakt

20.00                  Messe på polsk etterfulgt av roseandakt og stille bønn

Onsdag 10. oktober

10.00                  Åpen kirke med bønnevakter gjennom dagen

17.00                  Messe på engelsk (filippinsk)

18.00                  Rosenkransandakt

19.00                  Messe på vietnamesisk

20.00                  Bønn på tamilsk

20.50                  Andakt ved menighetens unge 

Torsdag 11. oktober

08.00                  Avskjedsseremoni i St. Paul kirke

 

St. Teresia, Hønefoss

Torsdag 11. oktober

15.00                 Stopp i Ål

18.00                 Velkomstseremoni og vesper

19.00                 Høymesse til ære for den hl. Therese av Jesusbarnet

20.00                 Arrangement v /Teresiaforeningen

22.00                 Bønnevaker gjennom natten

Fredag 12. oktober

06.00                 Laudes

07.00                 Messe til ære for den hl. Louis og den hl. Zélie Martin

07.45                 Avskjedsandakt       

 

St. Olav domkirke, Trondheim

Fredag 12. oktober                       

16.30                 Relikviene ankommer
17.15                 Høytidelig vesper

18.00                 Messe

21.00                 Kompletorium

21.30                 Rosenkrans

22.00                 Matutin

Lørdag 13. oktober

08.00                 Høytidelig laudes

09.00                 Ters                          

09.30                 Foredrag om familien

10.30                 Høymesse

12.00                 Sekst

13.00                 Messe på polsk

15.00                 Non

15.30                 Messe på vietnamesisk

17.15                 Høytidelig vesper

18.00                 Messe på engelsk

19.00                 Våkenatt ved ungdom og nasjonale grupper

21.00                 Kompletorium

21.30                 Rosenkrans

22.00                 Matutin

Søndag 14 oktober                       

08.00                 Høytidelig Laudes

09.00                 Messe på latin

10.00                 Høymesse og avskjed

(Relikviene fortsetter gjennom Sverige før de kommer til Tromsø stift)

 

Kristus Konge kirke, Narvik

Fredag, 19. oktober

14.00                 Velkomstandakt og messe

                          Bønnevake

Lørdag 20. oktober                       

07.30                 Avskjedsliturgi

                         

St. Sunniva kirke, Harstad

Lørdag 20. oktober                       

10.00                 Velkomstandakt og messe

12.00                 Avskjedsliturgi

 

Vår Frue Kirke, Tromsø

Lørdag 20. oktober

19.00                 Velkomstandakt og messe v/ biskop Berislav Grgić

 

Karmel «Totus tuus», Tromsø

Torsdag 18. oktober

18:30                 Seminar: «Relikvier og relikviekult i går og i dag»

Fredag 19. oktober

18:00                 Lovprisningskveld, skriftemål

                           Film og møte for unge

Lørdag 20. oktober                       

19:00                 Høytidelig vesper

20:30                 Relikviene ankommer Karmelittklosteret

21:00                 Bønnevake ved ungdom

23:30                 Kompletorium

24:00                 Høytidelig avslutning

Søndag 21. oktober                      

07:00                 Stille bønn

08:00                 Angelus, høytidelig laudes og ters

09:00                 Pontifikalmesse v/ biskop Berislav Grgić

                           Velsignelse av roser

12:00                 Angelusbønn, sekst og non

15:00                 Bønn for og med familier

17:30                 Rosenkrans med den hellige Therese

19:00                 Høytidelig Vesper og angelus

19:30                 Bønn for og med eldre og syke

21:00                 Kompletorium, lesningsgudstjeneste, høytidelig avslutning

Mandag 22. oktober

07:00                 Stille bønn

08:00                 Angelus, laudes, ters

09:00                 Den hellige messe

12:00                 Angelus, Sekst

14:00                 Non

15:00                 Avskjedsandakt

17:40                 Vesper, angelus

 

St. Mikael kirke, Hammerfest

Tirsdag 23. oktober

05.30                 Velkomstandakt

11.00                 Bønnevake

15.00                 Bønnevake

18.00                 Messe med lovsangkveld

 

St. Johannes kapell, økumenisk kapell, Nordkapp

Onsdag 24. oktober                      

12.30                 Velkomstandakt

13.30                 Avskjedsliturgi

 

 

Les mer

 

 Les program for relikvievalfarten til Norge på polsk

 Relikvievalfartens offisielle logo