Sandefjord: Nye statuer velsignet

Velsignelse av Maria-statuen (foto: Thi thi Hoang)Søndag 6. mai kunne sogneprest Claes Tande velsigne to nye statuer til kirken i Sandefjord, en av Jomfru Maria og en av den hellige Josef. Statuene, som er i marmor og laget i Vietnam, er skjenket menigheten av ekteparet Vu thi Xuan og Hoang Van Lam. 

Johannes Døperens menighet i Sandefjord er Oslo katolske bispedømmes yngste, opprettet 24. juni 2010. Menighetens kirke er den tidligere metodistkirken i byen, og den er ennå ikke ferdig innredet. 

-  Statuene er begge allerede blitt meget populære. Smått om senn blir den tidligere Metodistkirken vi har overtatt mer og mer katolsk utseende innvendig, selv om det er et stykke igjen, uttaler Claes Tande til katolsk.no. Se et billedgalleri (klikk på bildene)!

Maria Josef Velsignelse av Maria-statuen Velsignelse av Josef-statuen