St. Ansgar menighet feirer søndags­mes­ser i Kristi­an­sand Dom­kirke

nullSt. Ansgar menighet i Kristiansand er i gang med et omfattende byggeprosjekt. Trinn én, oppgradering av menighetssenteret KIGA, er ferdig, og nå i mai starter trinn to: utvidelse av kirkerommet. Ombyggingen er beregnet til å ta ca. fire-fem måneder.

I byggeperioden vil menigheten feire en felles søndagsmesse klokken 14 i Kristiansand lutherske domkirke, som ligger bare et par hundre meter fra St. Ansgar. Etter messen vil det være kirkekaffe i menighetssalen i KIGA. Første messe i Domkirken er søndag 12. mai. Sogneprest Frode Eikenes uttaler til katolsk.no at menigheten er svært takknemlig for håndsrekningen fra Domkirken. –Denne gjestfriheten er til stor hjelp for oss, sier han.

Hverdagsmesser tirsdag til fredag foregå i menighetssalen i KIGA. Messene på lørdag kl 13 vil utgå.