Invitasjon til Strandryddedagen 5. mai

STRANDRYDDEDAGEN:  I 2015 kom miljøencyklikaen Laudato Si’ ut, der Pave Frans oppfordrer alle mennesker til å vende om fra en forbrukermentalitet, til en omsorg for skaperverket og for hverandre. Foto: Caritas Norge.

 

Vis omsorg for Guds skaperverk! Bli med på Norges største kollektive ryddedugnad lørdag 5. mai


I 2018 finner Strandryddedagen sted lørdag 5. mai og er en del av strandryddeuken 30. april – 6. mai i regi av Hold Norge rent.
 

Det nyopprettede samarbeidsprosjektet om Laudato Sí mellom OKB, Caritas og andre katolske institusjoner vil gjerne få oppfordre alle menigheter til å ta del i denne dugnaden! Å bidra til å rydde strendene Norge rundt er en konkret måte å vise omsorg for jorden, og en flott mulighet til å lege vårt forhold til skaperverket.

For informasjon om arrangement og informasjon om hvordan man kan gjennomføre det i menigheten se HER

Den menigheten som har ryddet mest søppel fram til 31.10 vil få 10 eksemplarer av Pave Frans’ Laudato Sí, og et Laudato Sí-foredrag i menigheten.

For å opprette en egen ryddeaksjon eller finne forsøplende områder besøk arrangementssiden til Hold Norge rent.