Paven på menighetsbesøk

På formiddagen søndag 8. mars gjorde pave Johannes Paul II sitt 270. besøk i en romersk menighet, sognet Sant'Achille i Romas nordlige utkant. Han kom frem til kirken kvart på ni og ble mottatt av menighetens barn. De ga ham en bok der de hadde samlet brev som de har skrevet til Gud.

Paven oppfordret menighetens medlemmer om å engasjere seg i bispedømmets misjon foran årtusenskiftet og i misjonærenes hjemmebesøk i familiene i fastetiden. Han berømmet også menighetens støtte til enslige mødre og ensomme eldre. «Familiene trenger omsorg og støtte, spesielt de som av ulike grunner ikke lenger klarer å leve den ekteskapelige kjærligheten fullt ut», sa paven. «Jeg vet at det er et vanskelig oppdrag, men det er viktig og det haster!»

Etter messen ble paven tatt imot av menighetens ungdommer med stor entusiasme. En blond pike sprang frem og lyktes i å gi ham en klem. Paven talte med ungdommene om Den Hellige Ånd og sa at han hver dag ber Gud om å gi de unge «gode råd» gjennom Ånden.

(Vatikanradioen OB/9.3.98; o: pe)

av Webmaster publisert 11.03.1998, sist endret 11.03.1998 - 11:56