Appell fra NUK

Kjære dere i menighetene!


nuk-340x428.gifOm under fire måneder reiser 134 spente, norske ungdommer og prester til Verdensungdomsdagene i Rio de Janeiro, Brasil, for å feire troen sammen med millioner av mennesker. Før selve Verdensungdomsdagene starter, skal vi bo i vertsfamilier i den lille byen Teixeiras, fem timer unna Rio. Når vi ankommer Rio er vi blant annet invitert til ulike aktiviteter arrangert av Sjømannskirken. I tillegg er byen klar til å ta imot millioner av ungdommer fra hele verden.

Grunnen til at vi i WYD-gruppen henvender oss til dere, er at vi trenger økonomisk støtte. Vi er nemlig blitt invitert til å være med en gruppe amerikanske og franske ungdommer på en todagers retrett, i regi av av fr. Michael T. Scheerger. Dette ser vi på som en fantastisk mulighet til å bli kjent med hverandre, og å komme i kontakt med andre pilgrimer før det store, offisielle arrangementet starter. Mange av dere har allerede støttet ungdommene i menigheten deres, men dersom vi skal få dette til, trenger vi all den ekstra støtten vi kan få. Vi blir svært takknemlige for ditt bidrag, og det kan forventes et lite postkort fra oss i Rio!

Kontonummer: 3000 23 21188. MERK: ”Støtte til retrett, Rio”.