Brann i menighetshuset i Harstad

Brann Harstad oktober 2015Natt til søndag 25. oktober brøt det ut brann i menighetshuset til St. Sunniva menighet, Harstad. Brannvesenet fikk melding om brannen rundt klokken fem. Ingen personer kom til skade, men det treetasjes huset i Skolegata, som rommer menighetslokaler og utleieleiligheter, ble totalskadd. Heldigvis ble hverken kirken eller presteboligen rammet av brannen, men leder av menighetsrådet Ruth Michelsen opplyser til katolsk.no at presteboligen har mistet både telefonforbindelsen og internettforbindelsen. For prestelig betjening, må man derfor kontakte sogneadminstrator Gunther Jäger på mobil.

Så godt som alt løsøre i huset gikk tapt i brannen, men Michelsen opplyser at brannvesenet fikk berget ut det store maleriet av menighetens vernehelgen, St. Sunniva, som nå har fått en foreløpig plassering i kirken.

Frelsesarmeen har tatt kontakt og tilbudt menigheten å bruke deres lokaler, detaljer rundt dette vil forhåpentligvis kunne avklares innen kort tid.  

Brannårsaken er foreløpig ukjent.

Foto: Ruth Michelsen

av Webmaster publisert 27.10.2015, sist endret 28.10.2015 - 14:58