Drammen: Mariaprosesjon 28. mai fra St. Laurentius til Bragernes torg

Mariaprosesjon Drammen.jpgMai måned er viet jomfru Maria, og for tredje år på rad arrangerer St. Laurentius katolske menighet i Drammen en Mariaprosesjon lørdag 28. mai kl. 14.00 til kl. 16.00. Prosesjonen starter ved den katolske kirke St. Laurentius i Cappelensgt 1 og går til Bragernes Torg.

Prosesjonens rute er fra Cappelensgate 1, frem til kirkegata og videre ned kirkegata, passerer Hauges gate og inn på torget, Øvre del ved scenen, der det blir opphold i ca 15 minutter med mariasanger.

Etter pausen går prosesjonen tilbake samme vei. Maria-statuen bæres under Prosesjonen sammen med menighetens fargerike faner, flagg og blomster.

Etter endt rute bæres Maria inn i kirken der barna i menigheten vil ære Guds mor med blomster. Prosesjonen avsluttes i menighetssalen/ute med gratis pølser og is til barna.

Velkommen til Drammen sentrum og en fargerik prosesjon.

Se video fra 2013-prosesjonen under.

 

Melding fra St. Laurentius menighet/katolsk.no