Wojciech Knutelski

KNUTELSKI, Wojciech Jerzy, f. 23. april 1984 i Szczawnica (Polen), oppvokst i fjellområdet Pieniny-Gorce (Polen).

Trådte inn i presteseminaret i Tarnów 2003. Diakonviet 24. mai 2008 i Stary Sącz (bispedømmet Tarnów) av biskop Wiktor Skworc, og presteviet 30. mai 2009 av biskop Wiktor Skworc i Tarnów. Inkardinert i Tarnów.

Kapellan i Skrzyszów 2009–2012, i Tęgoborze 2012–2013 og i Wietrzychowice 2013–2014.

Kom til Norge 21. august 2014.

1. september 2014 – 1. september 2017
Kapellan i St. Olav menighet, Oslo
1. november 2017 – 1. september 2018
Kapellan (50%) i St. Eystein menighet, Kristiansund
Kapellan (50%) i St. Sunniva menighet, Molde
1. september 2018 – 1. september 2019
Kapellan i St. Josef menighet i Haugesund

Returnerte til bispedømmet Tarnów 1. september 2019.

av Mats Tande publisert 16.05.2014, sist endret 02.09.2019 - 15:38