FITZGERALD Michael Louis, M.Afr.

Erkebiskop, det pavelige diplomati. Apostolisk nuntius til Egypt og Den Hellige Stols delegat til Den arabiske liga (15. februar 2006- ).

Født i Walsall (erkebispedømmet Birmingham) i England den 17. august 1937. Presteviet den 3. februar 1961. Utnevnt til sekretær for Det pavelige råd for den interreligiøse dialog i 1987. Utnevnt til titularbiskop den 16. desember 1991 og bispeviet av pave Johannes Paul II den 6. januar 1992.

Utnevnt til president for Det pavelige råd for den interreligiøse dialog i 2001 og til titularerkebiskop den 1. oktober 2002.

Utnevnt 15. februar 2006 til apostolisk nuntius til Egypt og Den Hellige Stols delegat til Den arabiske liga.

av Webmaster publisert 17.03.2006, sist endret 17.03.2006 - 13:49