Gunther Josef Jäger

Gunther JägerE-post Gunther(dot)Jager(at)katolsk(dot)no

JÄGER, Gunther Josef, født 2. september 1960 i Deggendorf, bispedømmet Regensburg (Tyskland). Flyttet til Norge i 1990, som medlem av Windesheimer-augustinerkorherrenes (C.R.V.) kommunitet i Lillehammer (1990–1991), Oslo (1991) og så i Molde (1991–1992). Begynte sitt prestestudium i Skottland 1992. Diakonviet 16. juni 1996 i Ayr, bispedømmet Galloway (Skottland). Presteviet 26. juli 1997 i Deggendorf av biskop Walter Mixa av Eichstätt. Kom tilbake til Norge 12. juni 1998.

Juni – oktober 1998
Hjelpeprest i Trondheim Stift, med særlig ansvar for Kristiansund.
12. oktober 1998 – 31. juli 2000
Sogneadministrator for St. Eystein menighet, Kristiansund.

Gunther Jäger ble norsk statsborger i desember 1998. Han flyttet til bispedømmet Regensburg i Tyskland 31. juli 2000. Kom tilbake til Norge i midten av september 2002 og ble stasjonert i Mosjøen i Tromsø Stift med ansvar hovedsakelig for Helgeland.

5. oktober 2003
Inkardinert i prelaturet Tromsø
5. oktober 20035. juli 2011
Sogneprest i Mosjøen
27. februar – 26. august 2007
Permisjon
9. juli 2011 (innsatt 20. november 2011) – 1. oktober 2015
Sogneprest i Kristi Konge menighet i Narvik
28. august 2012
Medlem av konsultorkollegiet i Tromsø Stift
1. oktober 2015 – 8. oktober 2017
Sogneadministrator i St. Sunniva menighet, Harstad
8. oktober 2017 –
Sogneprest i St. Sunniva menighet, Harstad

Privat: Skolegata 4, 9404 Harstad Telefon 77 06 36 96, mobil 905 60 825

av Webmaster publisert 02.12.2009, sist endret 09.10.2017 - 10:24