Clement Inpanathan Amirthanathan

Foto: Mats Tande 2012-09-29E-post inpa(at)katolsk(dot)no

AMIRTHANATHAN Clement Inpanathan ("Inpa"), født 14. desember 1972 i Point Pedro (bispedømmet Jaffna) i Sri Lanka. Bachelor i filosofi og bachelor i teologi fra nasjonalt presteseminar på Sri Lanka. Presteviet 16. juli 2003 i Jaffna. Kapellan i Haputale i bispedømmet Badulla 2003-2004.

Kom til Norge 21. juni 2004. Fra 26. september 2004 noe arbeid blant tamiler i Trondheim, senere hjelpeprest i Fredrikstad og Moss.

1. august 2004 – 1. desember 2015
Sjelesørger for tamiler i Oslo og omegn
13. mars 2007 – 1. juni 2009
Varamedlem i styret for St. Eystein presteseminar
1. juni 2009 – 1. desember 2015
Medlem av styret for  St. Eystein presteseminar
28. januar 2009 – 1. august 2009
Kapellan i St. Olav menighet i Oslo
1. august 20091. august 2011
Sogneadministrator i St. Peter menighet, Halden
10. september 2009
Inkardinert i Oslo katolske bispedømme
1. august 201116. mars 2012
Kapellan i St. Svithun menighet, Stavanger
16. mars 201220. september 2012
Sogneadministrator i St. Svithun menighet, Stavanger
20. september 2012 – 15. oktober 2013
Sogneprest i Vår Frue Kirke i Porsgrunn
15. mars 2013 – (permisjon 1. oktober–31. desember 2014) – 1. desember 2015
Sogneadministrator i Larvik

Virker fra 1. desember 2015 i bispedømmet Osnabrück (Tyskland).

av Webmaster publisert 07.12.2010, sist endret 30.11.2015 - 01:38