Paweł Piotr Wiech

Paweł Wiech

E-post Pawel(dot)Wiech(at)katolsk(dot)no

WIECH, Paweł Piotr SS.CC., født 24. november 1972 i Rzeszów, Polen. Avga evige løfter hos picpuspatrene (den polske provins) 10. mai 1998 i Polanica Zdrój. Presteviet 29. mai 1999 i erkebispedømmet Wrocław. Magister i teologi og pedagogikk fra det pavelige universitet i Wrocław (1999).

Ankom Norge 5. februar 2004.

1. februar 20061. mai 2008
Kapellan i St. Ansgar menighet, Kristiansand
1. mai 200810. februar 2010
Assistent for den polske sjelesorg i Oslo katolske bispedømme (50% stilling)
1. mai 20081. august 2009
Sogneadministrator i Halden (50% stilling)
1. august 20091. august 2011
Sogneadministrator i St. Teresia menighet, Hønefoss (50% stilling)
10. februar 2010 – gjenutnevnt 1. januar 20111. juni 2011
Koordinator for nasjonalsjelesorgen i Oslo katolske bispedømme (50% stilling)
1. mars 2011
Medlem av Oslo katolske bispedømmes Kommisjon for pastoralplan for barne- og ungdomsarbeid
1. juni 20111. juli 2014/27. april 2015
Biskoppelig vikar for innvandrersjelesorgen i Oslo katolske bispedømme
1. juni 2011 – gjenutnevnt 18. oktober 20121. juli 2014
Medlem av Presterådet i Oslo katolske bispedømme
18. oktober 20121. juli 2014
Medlem av Konsultorkollegiet i Oslo katolske bispedømme
1. september 20131. juli 2014
Ansvarlig prest for St. Thomas kapelldistrikt, Valdres
1. september 20131. juli 2014
Sogneadministrator i St. Teresia menighet, Hønefoss
1. september 2014 – 1. august 2015
Sabbatsår i Polen
2. juni 2015
Licentiatsgrad i dogmatikk fra Papieski Wydzial Teologiczny i Wrocław
15. september 20151. september 2016
Kapellan i St. Johannes menighet i Oslo (80 %) og i Sta. Clara menighet, Kongsvinger (20 %) 
1. september 2016
Kapellan i St. Gudmund menighet, Jessheim
1. september 2016
Hjelpeprest ved St. Klara menighet i Kongsvinger og St. Johannes menighet i Oslo

Privat: Adresse Nyveien 17A, 1369 StabekkTelefon 23 68 11 03 (kontor) / 91 62 69 36 (mobil)

av Webmaster publisert 25.09.2010, sist endret 18.07.2016 - 23:44